O nás

 

Náplň činnosti

Jsme skupina mladých lidí nadšených pro práci s mládeží, dětmi a loutkami. Scházíme se ve svém volném čase většinou o víkendech a pak vždy jak to vyžaduje situace a dovolí to možnosti každého z nás.

Nazkoušené představení lze vidět vždy v premiéře v našem sboru (budova bývalého kina) v Konstantinových Lázních a pak v reprízách v širokém okolí. S naší výjezdní scénou jsme vystupovali i na vzdáleném konci naší republiky.

Vše co děláme, děláme z velkého nadšení a nejkrásnější odměnou jsou společně strávené chvíle a spokojení diváci v hledišti.

Soubor herců

V našem týmu dostane prostor téměř každý, kdo projeví zájem a nadšení. Jsme mix složený z náctiletých mládežníků, stejně jako zasloužilých tatínků a maminek. V poslední době s námi začínají hrát i mladí školáci - tudíž prostor dostane opravdu každý a v našich řadách rádi přivítáme všechny, kdo by projevili chuť hrát a učit se novým věcem v práci s loutkami.

 

Z naší historie

Jsme věřící křesťané, navštěvující sbor Bratrské jednoty baptistů v Konstantinových Lázních. S nápadem pustit se do loutkového divadla přišla Soňa Ramíková, která s loutko-divadelnictvím měla zkušenosti z Pražského divadla 'Zvoneček'. Pod jejím vedením a režií jsme se pustili do první hry - pohádky Perníková chaloupka. Ustavující setkání, kde oficiálně Loutkové divadlo Samuel vzniklo, proběhlo 3. listopadu 2007. Premiéru Perníkové chaloupky jsme měli 31. května 2008 ku příležitosti Dne dětí v Konstantinových Lázních. 

Od té doby jsme připravili další dvě hry: Biblický příběh podle Lukášova evangelia s názvem 'Marnotratný syn' a pohádku podle knižní předlohy Jana Karafiáta - 'Broučci'. Výprava jedné hry trvá přibližně jeden rok, během kterého je nutné napsat scénář, namluvit a nahrát zvuk na CD (což děláme v Aši u Davida Žibrického), vyřezat loutky (v tomto je bezkonkurenční Soňa), vyrobit rekvizity a hru nazkoušet.

 

Podporují nás:

Nadace O2, program Think Big (listopad 2012)

 

Československá bratrská konvence v Kanadě  

                                          (červenec 2010)

 

sbor Bratrské jednoty baptistů v Teplé